Anne dizisinin romanı yazıldı: Zeynep

anne-dizisinin-romani-yazildi-zeynepIL_ln1er5UOa5HmBHUvRUg Anne dizisinin romanı yazıldı: Zeynep

Anne dizisi romana konu oldu. ‘Zeynep’ adlı roman tüm kitapçılarda. Kitabın geliri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı çocuk evlerinde kalan çocuklar tarafından kullanılmak üzere bağışlanacak.

Sevilen romanların birer birer ekrana dizi olarak gelmesinin aksine Star TV’nin sevilen dizisi ‘Anne’, ezberleri bozdu. Dizide yer alan gazeteci Ali Arhan’ın, Zeynep ve Turna’nın dramını bir roman olarak yazmak istemesi senaryoya girdikten sonra, eser kaleme alındı. Diziyi de iyi bilen bir yazarın akıcı ve gerçekçi bir dille ele aldığı Zeynep, bir solukta okunuyor.

Yazarın gerçek kimliği gizli tutulurken, satışa çıkan kitapta, dizideki gazeteci Ali Arhan mahlası kullanıldı. Mona Kitap etiketiyle piyasaya bugün çıkan Zeynep, yayın dünyasında ilgiyle karşılandı.

zeynep9RtnAJ1eZk2MJhdLcAposw Anne dizisinin romanı yazıldı: Zeynep

İşte kitaptan alıntılar:

“Onun kaybı sadece bir insanın değil; bir umudun kaybı demekti. Bazı insanlar belki de sadece bazı misyonları yerine getirmek için dünyaya geliyordu. O, bu dünyaya başka bir varlığı kendisinden çok sevebileceğini, bunun mümkün olabileceğini göstermek; hatta, öğretmek için gelmişti. İsmi Zeynep’ti.”

2veveUmNDaQ2VgESiwtlv8rgqjg Anne dizisinin romanı yazıldı: Zeynep

“Her anne bir süper kahraman mıydı acaba? Ben de böylesi bir süper kahramanlığa kalkışmış ancak maalesef başarılı olamamıştım. Bunun erkekliğimle ilgisi yoktu. İnsan olarak becerememiştim.”

anne-1-1tY1hK5tvkUSJraz8mr-9LQ Anne dizisinin romanı yazıldı: Zeynep

“Yolda hep düşündüm. Annelik, anne olmak, anne olmaya çalışmak… Hiçbir karşılık beklemeden bu ağır yükün altına seve seve girmek… Sonsuz bir yücelik hali… Bir tür ermişlik hali… Bunları düşündükçe Zeynep her an devleşiyordu aklımda.”

anneCIIZecEXqE2GxFkQcUml5Q Anne dizisinin romanı yazıldı: Zeynep

“Sanırım en başından beri Zeynep’i bir roman kahramanı gibi görüyordum ben. Verdiği kararın peşinden tutkuyla koşan, kırılsa da yaralansa da her defasında küllerinden tekrar doğan bir kahramandı o. Zaafları, hayalleri, kırgınlıkları, mutlulukları, tutkuları olan gündelik hayatın koşuşturmacasında yanından hızla geçip gittiğimiz aslında hepimiz gibi görünen ama asla hepimiz gibi olmayan olamayan bir kahraman…”

anne8P3fJfgd-UEWB4RiBLr5Ksw Anne dizisinin romanı yazıldı: Zeynep

“Evet, kuşlar eşsiz varlıklardı. Hem özgürlüklerine düşkün, hem de sevdiklerine bağlıydılar. Belki de ben Zeynep’i sık sık bir kuşa benzetiyordum.”

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: