Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler

0001690653001-1 Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler

Denizlerin derinliğinden ormanların kuytusuna, savaş meydanlarından şaşaalı saraylara, hastanelerden gökyüzünün sonsuz maviliğine, dünyanın ve zamanın her köşesinden kendilerine dayatılan kurallara ve geleneklere isyan etme gücü bulan kadınların hikâyeleri bunlar. Prenslerini bekleyen değil, kaderlerini ellerine alan prenseslerin hikâyeleri… Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler; yüz asi kadının, Sally Nixon, Cristina Portolano, Sarah Wilkins, Barbara Dziadosz gibi dünyanın dört bir yanından altmış asi kadın tarafından çizilen olağanüstü illüstrasyonlarla renklenmiş hayatları… Bildiğimiz dünyanın bilmediğimiz gerçekleri… Ödüllü yazarlar Elena Favilli ve Francesca Cavallo, olağanüstü yüz kadının maceralarından derledikleri masalsı gerçeklerle, okuyucuları keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Günün herhangi bir anında açıp okuyacağınız, elinizin altında bulunduğunda kendinizi iyi hissedeceğiniz, kızınıza anlatacağınız gerçek hayat hikâyelerinin masalsı versiyonu. Nesilden nesile annelerin kızlarına hediye edebileceği, ilham verici bir kitap. Aslında bir çocuk kitabı olarak tasarlanan çalışmayı, hep kitap “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde her yaştan genç kıza bir hediye” olarak yayımlıyor.

(Tanıtım Bülteninden)

0001690653001-2 Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler

10 ülkede yayımlanan, Amazon İngiltere ve Amazon İtalya’da hemen bir numaraya, Amerika’da ise ikinci sıraya yükselen Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler kitabı, Türkiye’de de en çok okunanlar arasına girdi! Türkiye’de hep kitap etiketiyle okurlara ulaşan ve ilk haftasında 9 baskı yapan kitap, dünyanın tüm asi kızlarını tek tek harekete geçirip eşitsizliği hep birlikte yıkmaya çağırıyor.

Virginia Woolf’tan Frida Kahlo’ya, Kleopatra’dan Maria Callas’a, Coco Chanel’den Marie Curie’ye, Serena ve Venus Williams’tan Yoko Ono’ya yüz asi kadının, olağanüstü illüstrasyonlarla renklenmiş hayatları… Prenslerini bekleyen değil, kaderlerini ellerine alan bu prenseslerin ilham verici yaşamöykülerini masalsı bir anlatımla gözler önüne seren Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler, tüm dünyada okurların en çok sevdiği kitaplar arasında yer alıyor. hep kitap’ın Türkiye’deki okuyucularla buluşturduğu kitap, ülkemizde de çoksatanlar listelerindeki yerini alırken, ilk haftasında 9 baskı yaptı.

Denizlerin derinliğinden ormanların kuytusuna, savaş meydanlarından şaşaalı saraylara, hastanelerden gökyüzünün sonsuz maviliğine, dünyanın ve zamanın her köşesinden kendilerine dayatılan kurallara ve geleneklere isyan etme gücü bulan kadınların hikâyeleri bunlar. Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler; yüz asi kadının, Sally Nixon, Cristina Portolano, Sarah Wilkins, Barbara Dziadosz gibi dünyanın dört bir yanından altmış asi kadın tarafından çizilmiş olağanüstü illüstrasyonlarla renklenmiş hayatları… Bildiğimiz dünyanın bilmediğimiz gerçekleri… Ödüllü yazarlar Elena Favilli ve Francesca Cavallo, olağanüstü yüz kadının maceralarını, masalsı bir anlatımla okuyucuyla buluşturuyor.

hep kitap, aslında bir çocuk kitabı olarak tasarlanan Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler’i “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde her yaştan genç kıza bir hediye” olarak yayımladı. Günün herhangi bir anında açıp okuyacağınız, elinizin altında bulunduğunda kendinizi iyi hissedeceğiniz, kızınıza anlatacağınız gerçek hayat hikâyelerinin masalsı versiyonu. Nesilden nesle annelerin kızlarına hediye edebileceği, ilham verici bir kitap.

0001690653001-5 Asi Kızlara Uykudan Önce Hikayeler

Virginia Woolf, Frida Kahlo, Kleopatra, Coco Chanel, Maria Callas, Florence Nightingale, Marie Curie, Jane Austen, Nina Simone, Serena ve Venus Williams, Yoko Ono gibi yüz ünlü kadının etkileyici hayatlarını anlatan Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler, hep kitap etiketiyle ve Deniz Öztok’un çevirisiyle raflardaki yerini aldı.
“Her genç kızın başucunda olması gereken bir kitap.”
Geri Stengel, Forbes

“Bunlar, kızlarımıza uykudan önce okumamız gereken hikâyeler.”
Hollee Actman Becker, Parents Dergisi

“Bu hikâyeler prenseslerin yerine dünyayı değiştiren kadınları koyuyor.”
Taylor Pittman, The Huffington Post

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: