Bozkırın Yanında Arayış

road-4010_960_720 Bozkırın Yanında Arayış

Asfalt

Eskimiş sırt çantasının sağlam kalan askısından tuttu.Yükün hafifliğinden yürümekte pek zorlanmamıştı.Kavurucu güneşin altında ,sıcak asfalt yolda yalnız başına ilerlediği istikametten hiç araç geçmiyordu.Sağında boyuna uzanan bozkır ve kurumuş otlara bakarken neden burada olduğunu düşündü?
Bu kararı verirken başta kurtulmak istediği korkularla yüzleşip yeni hayat kazanmaktı fakat asıl sebebi yalnızlaşmasıydı. Ayak uyduramadığı metropolden ,garip insanlara olan tepkisizliği onu bu yollara sürüklemişti.
Ölümü düşledi bir an ve daha ne kadar yürüyeceğini de. Çünkü yorulmaya başlıyordu.Başından aşağı doğru akan terle beraber, ayaklarında başlayan ağrılar ki birazdan yere yuvarlanabilirdi,kurumuş dudaklarına gelecek su damlası bile kendine getirebilirdi. İlginç olan ise pişman değildi, bunca sıkıntıya rağmen üstünde durduğu kararın arkasındaydı.Başta düşüncelerinde bir yuvarlanma , kırılgan bir kalbi olan düşmanının tepkilerine kulak asmaması sayesinde ayrılışı kolay olmuştu, en azından ikileme düşmemişti.
Yolculuğuna başlayalı bir hafta olmuştu.Amaçsızca başladığı bu seyahat esnasında tanıştığı insanlar sayesinde ,onların ikramları ile karnını doyuruyordu. Meraklarından dolayı sürekli soru sormaları, onun içine düştüğü yalnızlığı azaltmıştı,bu nedenle şehirdekiler gibi kibrinden ötürü haz almıyordu. Sadece olanı anlatıp doğal davranıyordu. Kısa süreli de olsa mutluydu.Akşamları ise düşündüğü tek bir kişi kalmıştı.

Menzeher Karadoğan

Ağustos'un kavurucu sıcağında F. Kafka.'nın ölümünün 67. yılında Muş ilinde dünyaya geldi. İlk okul ve lise öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra İstanbul Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği okudu .Şu anda kurumsal firma yazılım danışmanlık ve eğitimi üzerine çalışmalar yapmakta . Metropol'ün yoğun ve yorucu hayatından uzaklaşmak ve anlamlandırmak için yazmayı seçti . Hala pişman değil ..

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: