Değişim

tarihten_silinmek Değişim

Değişim

Herkes önünde sıralanmış, ayakta bekliyordu. Gözler onun üzerinde ağzından çıkacak kelimelere odaklanmıştı.Sıralanmış bu insan topluluğundan ilki bir adım öne çıkarak seslendi :
– Hiç olmanın verdiği hazzı yakalamama az kaldı. Size teşekkür borçluyum.
Kendisini sıraya dizen adama söylemişti bu sözleri. Diğerleri bu garip söylemi duyduklarında ilk başta anlamasalar da , kısa bir süre sonra onaylar nitelikte jest ya da tavırla gösterdiler.
Görevi bitirdikten sonra tekrar eski yerini aldı.
Bu insan topluluğunun başından sonuna kadar ki mesafede volta atan adam az önceki sözlerden mutlu olmuş olacak ki durdu bir anda.
Gözler yine onun üstünde,ağzından çıkacak kelimelerde kendilerinde bir şey bulma ümidiyle herkes hazır ol halindeydi.
İlk sıradakine bakarak :
– Neden bu yolu seçtin ?
Hiç olmak neden mutluluk versin ki ?
Tuzak soruydu bu.Bunu yapmasındaki amaç,onları sınamak değil , alacağı cevap karşısında bunca insanı sürüklediği bu fikrin doğruluğuna kendisini inandırmak istemesiydi. O da bundan haz alıyordu.
İlk sıradaki tekrar bir adım öne çıktı. En son gelen olmasına karşın,buradaki disipline hızlı ayak uydurmuştu. Sanki doğasında vardı hepten teslimiyet.
Bu defa daha yüksek sesle konuşacaktı,çünkü ezberlediği yerden sorulmuştu.
-Hiç olmalıyım , bu sayede var olanlardan pay çıkarabilirim. Başkalarının duygularını daha rahat sindirebilirim.Böylece diğer insanları kendime benzetirim. Virüs gibi herkese bulaşır.Onların haberi bile olmaz fakat ben çoğaldığımda güçlenirim.
Soruyu soran adam memnun kaldı.Bu kez ikinci sıradaki öne çıktı…

Menzeher Karadoğan

Ağustos'un kavurucu sıcağında F. Kafka.'nın ölümünün 67. yılında Muş ilinde dünyaya geldi. İlk okul ve lise öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra İstanbul Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği okudu .Şu anda kurumsal firma yazılım danışmanlık ve eğitimi üzerine çalışmalar yapmakta . Metropol'ün yoğun ve yorucu hayatından uzaklaşmak ve anlamlandırmak için yazmayı seçti . Hala pişman değil ..

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: