Direniş 1-2

onumde-kilitli-kapilar-anahtarlari-sende Direniş 1-2

Kilitli Kapılar

Direniş-1

Nefes alışı hızlanmıştı. Kaygan basamakları geçerken , solundaki demir parmaklıkları tutup ilerlemek tek çareydi.Sırtında taşıdığı yük her geçen saniye daha da ağırlaşıyordu sanki.Gözlerini önü sıra karanlığa bakıp dururken, kolay bir hayat yaşama olanağını sağlayabileceğinden şüpheliydi.Her katı geçtiğinde yan taraftaki kapılardan herhangi birileri kapıyı hafifçe aralayıp sonra hemen kapatıyorlardı.Böyle yapma sebepleri meraklarının bir gereksinimi olsa gerek , kapıyı hemen kapatmaları ise bu yorgun adamın kendilerinden yardım istermiş gibi bakmasından ötürüydü.Kilit sesinden sonra  adam diğer basamaklara doğru devam ediyordu.Kavurucu sıcak, alnından soğuk terler akmasına ve yükü taşımasında en hassas olan parmak uçlarına baskı yapmasına sebep olmuştu. Bu yolculuk hiç bitmeyecekmiş gibi yarı bilinçli haliyle yukarı doğru baktı.Ağrılar başlamıştı bile.

Direniş-2

O bir cahildi. Akbaba gibiydi.Ayaklarımdan başlıyordu.Ayakkabımı ve çoraplarımı parçalamıştı bile, şimdi ayaklarımı gagalıyordu. Sürekli vuruyordu , kim bilir kaç kez etrafımda huzursuzca uçup yeniden işine koyuluyordu. Yanımdaki bir süre seyrettikten sonra bu akbabaya neden tahammül ettiğimi sordu.“ Savunmasızım ”, dedim.
“Geldi ve gagalamaya başladı , o zaman onu kovalayacaktım, hatta boğmaya da çalıştım , fakat böyle birinin büyük güçleri var, ben de iyisi mi ayaklarımı feda edeyim dedim”.

Menzeher Karadoğan

Ağustos'un kavurucu sıcağında F. Kafka.'nın ölümünün 67. yılında Muş ilinde dünyaya geldi. İlk okul ve lise öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra İstanbul Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği okudu .Şu anda kurumsal firma yazılım danışmanlık ve eğitimi üzerine çalışmalar yapmakta . Metropol'ün yoğun ve yorucu hayatından uzaklaşmak ve anlamlandırmak için yazmayı seçti . Hala pişman değil ..

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: