Haftanın Filmleri


Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta 4’ü yerli 9 film vizyona girdi. Johnny Depp’in başrolünde oynadığı “Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı, Monica Bellucci’nin rol aldığı “Aşk ve Savaş”, yerli yapımlardan ise “Yarının Adı Başka” öne çıkıyor.

CKXyUb-BoE-WumKb321_-g Haftanın Filmleri

Karayip Korsanları

“Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı”

Espen Sandberg ile Joachim Ronning’in yönettiği ve Johnny Depp’in başrolünde oynadığı “Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı”, macera ve aksiyon meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Korkunç Kaptan Salazar’ın yönetimindeki ölümcül hayalet korsanlar, denizdeki tüm korsanları öldürerek Şeytan Üçgeni’nden kaçmayı başarmıştır; hayatta kalan tek korsan kaptan ise Jack’tir. Jack, Salazar’ın gazabından ve intikamından kurtulmak için Poseidon Asası’nın peşine düşer. Bu efsanevi asayı bulmak içinse güzel ve zeki gökbilimci Carina Smyth ve Kraliyet Donanması’ndan dik başlı, genç bir denizci olan Henry ile zorlu bir anlaşma yapar. Küçük ve külüstür gemisi Dying Gull’un dümenindeki Jack Sparrow, hem kötü kaderini tersine çevirmenin hem de şimdiye dek karşına çıkan en dişli ve korkunç düşmandan kurtulmanın yollarını arayacaktır.

Fragmanı izlemek için Tıklayın.

wHd6eVlpUECP4q9Z3nvoVQ Haftanın Filmleri

Aşk Ve Savaş

“Aşk ve Savaş”

Emir Kusturica’nın yazıp yönettiği, başrolünü Monica Bellucci ile paylaştığı “Aşk ve Savaş”, izleyici ile buluşacak.

Bosna Savaşı sırasında filizlenen bir aşkı konu edinen film özetle şöyle:

“Bosna Savaşı yıllarında ve bahar mevsiminde bir sütçü, vızıldayan mermiler arasında cepheye süt taşırken aydınlık ve huzurlu bir yaşamın hayallerini kurmaktadır. Köye gelen gizemli bir İtalyan kadına aşık olmasıyla alt üst olan hayatı, onu tutku dolu, yasaklı bir ilişkiye sürükler.”

Fragmanı izlemek için Tıklayın.

t6MOvJOKTUS0w8r-8_FDoA Haftanın Filmleri

Yarının Adı Başka

“Yarının Adı Başka”

Volkan Keskin, Zelal Dere, Fırat Tanış ile Metin Keçeci’nin oyuncu kadrosunda yer aldığı “Yarının Adı Başka” filminin yönetmenliğini Moharram Zeinalzadeh ile Mustafa Delazy ikilisi üstlendi.

Çekimleri Van’ın Edremit ilçesinde yapılan Türkiye-İran ortak yapımı film, aşık olduğu kadını korumaya çalışan bir çobanın hikayesini odağına alıyor.

Fragmanı izlemek için Tıklayın.

J6cpqhXcGUmTLzARkra7IA Haftanın Filmleri

Karanlık Görev

“Karanlık Görev”

Jee-woon Kim’in yönettiği ve Byung-hun Lee, Yoo Gong, Kang-ho Song, Ji-min Han ile Hee-soon Park’ın oynadığı “Karanlık Görev” izleyici ile buluşacak.

“Şeytanı Gördüm” ve “Karanlık Sırlar”ın yönetmeni Jee-woon Kim’in yeni filmi, 1920’lerin Japon işgali altındaki Güney Kore’sinde geçen bir casusluk öyküsünü anlatıyor.

Venedik ve Torondo başta olmak üzere dünyanın en önemli festivallerinde görücüye çıkan film, gösterildiği Güney Kore sinemasında 10 günde 4 milyon izleyici ile gişe rekoru elde etmişti.

Fragmanı izlemek için Tıklayın.

PqqUEhbhRU2LJKf7TWZRQg Haftanın Filmleri

Deha

“Deha”

Marc Webb’in yönetmenliğini üstlendiği “Deha” adlı filmin başrollerinde Chris Evans, Jenny Slate, Mckenna Grace ve Octavia Spencer rol aldı.

Senaryosu Tom Flynn’e ait olan ABD yapımı dram türündeki film, Florida’da yaşayan bir adamın genç ve dahi yeğenini yetiştirme hikayesini beyaz perdeye taşıyor.

Fragmanı izlemek için Tıklayın.

Fu1fR126b0yf6bluSCyOkA Haftanın Filmleri

Toz

“Toz”

Gözde Kural’ın senaryosunu yazıp yönettiği “Toz”un başrollerinde Öykü Karayel, Beran Soysal, Muhammed Cangören ve Abdul Qadir Farookh oynuyor.

Fragmanı izlemek için Tıklayın.

8SVYTPxse0SABlH7WvrHig Haftanın Filmleri

Bilal

“Özgürlüğün Sesi Bilal”

Khurram H. Alavi ve Ayman Jamal’ın yönetmenliğini yaptığı haftanın animasyon filmi “Özgürlüğün Sesi Bilal”, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’e ilk inananlardan siyahi bir köle olan Bilal-i Habeşi’nin hikayesini anlatıyor.

Fragmanı izlemek için Tıklayın.

1HjjpRDOTEawZq_dZLk0Bg Haftanın Filmleri

Katre

“Katre”

Atakan Şatıroğlu ve Berkay Berkman’ın yönetip başrollerinde yer aldığı film, yaşadığı mahallede türlü oyunlar çeviren bir emlakçının hikayesi etrafında şekilleniyor.

Fragmanı izlemek için Tıklayın.

T4m6XXbHUkOeuMSChC_WEw Haftanın Filmleri

Sinsiran

“Sinsiran”

Evli bir kadın olan Nermin, sevgilisiyle yasak bir aşk yaşamaktadır. Sevgilisiyle birlikte olabilmek için onun yardımıyla bir büyü yaptırır. Ancak bu büyünün sonuçları çok ağır olur. Büyü yüzünden Nermin’in kız kardeşi Seher tecavüze uğrayarak öldürülür. Nermin’in eşi Bedri ise her gece korkunç kabuslarla boğuşmaktadır. Geri dönüşü çok zor olan ve cinlerin en tehlikelisi Sinsiran’la mücadele etmekte olduğunu bilmeyen Bedri’ye umut ışığı iş arkadaşı Murat’tan gelir. Murat sayesinde tanıştığı Can’ın kendisini Sakine’ye yönlendirmesiyle bir kurtuluş umudu bulan Bedri, hemen Sakine’nin köyüne doğru yola çıkar. Ancak köyde işler iyice tehlikeli bir hal alacaktır…

Fragmanı izlemek için Tıklayın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: