İlk Adres

eli-francis-100644-1024x683 İlk Adres

Kitap

Jodi ye bakıyordu. İsmi Sima. Bunu söylerken heyecanlanmıştı bir an.
Titrek elleriyle ona daha da yaklaşmak, sarılmak istiyordu. Mida nın kayboluşu çok sürmemişti.Bunu yaparak belki de Jodi nin üstündeki ağır yükü hafifletmek istemişti kimbilir.Yerde serili kitapların yanından geçerken dikkatini bozmamaya çalışıyordu. Sol tarafında boyalı duvar ve belli ki uzun süre bu kalabalığa dayanmış. Sağında ise tezgahtar insanlar. Sima bu daracık yoldan karşısındaki yere serilmiş. Yardım isteyen küçük çocuğa doğru koşuyordu. Yani Jodi ye. Ayaklarını hissetmiyordu. Hastalık en sonunda etkisini göstermişti. Jodi bunu hep bilmesine rağmen sürekli reddetmiş.Bu durumu hiç bilmiyormuş gibi hayatına devam etmişti. En sonunda yaşanmıştı. Herkes onun yardım istediğini zannediyordu. Sadece bir kişi bu istekte yatan gizli sebebin farkına varmıştı. Sima…..
Jodi kalkmak istiyordu sadece.Yerden uzaklaşmak , sonrada uçmak; göğe daha da yaklaşmak. Hayallerine ulaşma da bir nebze de olsa Sima yardımcı olabilirdi belki.
İmkansız olsa bile…….

Menzeher Karadoğan

Ağustos'un kavurucu sıcağında F. Kafka.'nın ölümünün 67. yılında Muş ilinde dünyaya geldi. İlk okul ve lise öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra İstanbul Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği okudu .Şu anda kurumsal firma yazılım danışmanlık ve eğitimi üzerine çalışmalar yapmakta . Metropol'ün yoğun ve yorucu hayatından uzaklaşmak ve anlamlandırmak için yazmayı seçti . Hala pişman değil ..

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: