İlk Kitap

tumblr_static_tumblr_static__640 İlk Kitap

Sahaf

Tamı tamına dört yıl süren arayışı, nadir bulunan bir kitabı bulabilmesi için evinden yaklaşık bir kilometre ilerde, yolun sağında ve her gün önünden geçmesine rağmen fark edemediği sahafçıda bulduğuna bir hayli sevinmişti. Kitabı değerli kılan eşsiz olmasından ziyade , onda bir hatırası olduğu içindi. Küçüklüğünde sıkça okuduğu her sayfayı bitirdiğinde kendisinde derin bir heyecan uyandıran duyguyu tekrar yaşamak istemesiydi. Bu kitap sayesinde soyutluğu öğrenmişti , öyle ki ailesi ondaki değişimi farketmiş ve onu evde kapatmak yerine normal bir okula yazdırmaya karar vermişlerdi.
Sahafçıya varmasına az kalmıştı, akşam karanlığında sabahı bile beklemeden dükkanı açık bulabilir ümidiyle alelacele evden çıkmıştı.Topallayan sol ayağını umursamadan bastonunun adım mesafesini arttırarak hızına güç katıyordu.Yanında caddede hiç bir arabanın geçmemesi yürürken attığı adımların sesini duymasını sağlıyordu.Nefesinin sesini duymak, her iki saniyede bir baston takırtısı bu yolculuğuna değer katıyordu.Kaldırımdan yürürken karşısından gelen az kalabalığın onu sessizce süzmelerine aldırış etmeden sahafçının kapısını fark etti.
Yolun sağından kapıya doğru yöneldi.Elini kapıya tam uzatacakken arkasından sertçe bir darbe aldı. Sırtında müthiş bir ağırlık hissetti. Yere düştü istemsizce. Bilinci yerinde değildi,herşey ani gerçekleşti. Bu olup bitenleri sorgulamak için bile düşünecek kadar güç kalmamıştı. Terk fark ettiği ipucu, uzun boylu ve şapka takan birinin gölgesi.

Menzeher Karadoğan

Ağustos'un kavurucu sıcağında F. Kafka.'nın ölümünün 67. yılında Muş ilinde dünyaya geldi. İlk okul ve lise öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra İstanbul Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği okudu .Şu anda kurumsal firma yazılım danışmanlık ve eğitimi üzerine çalışmalar yapmakta . Metropol'ün yoğun ve yorucu hayatından uzaklaşmak ve anlamlandırmak için yazmayı seçti . Hala pişman değil ..

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: