Kısa Yazgı

Kısa Yazgı

6baed6d40dc0d3307f2a61c7e8a62546 Kısa Yazgı

Kısa Yazgı

İnsanı iki kez yıkarlar. Bir doğduğunda temiz olsun diye, iki öldüğünde günahlarından arınsın diye. Yinede temiz kalamaz insan. Bu yüzdendir biz insanlar durmadan hatalar yapar. Af diler, üzülür, büzülür, kıkırdar ve ağlarız.

İnsan iki kez yıkılır. Bir çok sevdiğinde, iki ailesini kaybettiğinde.

İnsan hep ayağa kalkmasını bilir. Her şartta, her  koşulda kalkar ayağa, bazende kafasına sıkar sonra tıkarlar götüne pamuğu. Ne acının önemi kalır ne yaşanmışlıkların, ne aşkların, ne ağıtların, hikaye kalır insandan geri. Bazıları durmadan anlatılır. Çoğunluğu unutulur tarihin tozsuz sayfalarında çünkü hiç yazılmamıştır bazı insanlar en çokta onlara üzülürüm.

Günler geçer hiç durmadan, hiç usanmadan. Fakat insan usanmıştır, yeni günün hep aynı boku getirmesinden, mutlu ölen kimse yoktur. Mutlu doğan kimse de yoktur doğarken ağlar çocuklar çünkü çocuklar her zaman alır pişmanlığın kokusunu, ebenin hayatı da pişmanlıkla doludur. O an doğuma şahit olanlarında. Hayat budur pişmanlıklardan geriye kalanlar, ki kalanlarda her zaman derinlerde açılmış bir kaç yara bereden ibarettir.

İnsan zaten hep bir ibaret ve ibret konusudur. Doğduğunda Anne ve Babasından ibarettir. Okula başladığında arkadaşlarından. Okul bittiğinde yaptıklarından, orta yaşlarında mal varlığından, öldüğünde ise topraktan ibarettir.

Bu yazı Miyondemli tarafından gönderilmiştir.Bu tarz deneme yazılarına ulaşmak için mutlaka bu siteyi ziyaret etmelisiniz.Yazıları okurken keşke hiç bitmese diyeceğinizden eminiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: