Sinemalarda Bu Hafta

Türkiye’deki sinema salonlarında bu hafta ikisi yerli beş film vizyona girdi. Charlize Theron’un 8. filmde rol aldığı Hızlı ve Öfkeli, yerli yapımlarda Mandıra Filozofu filmleri ile dikkati çeken Müfit Can Saçıntı’nın yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı Yaşamak Güzel Şey, Korku türünde ise İngiliz yapımı Otopsi filmi öne çıkıyor.

fikirdensanata1 Sinemalarda Bu Hafta

Hızlı Ve Öfkeli 8

Hızlı ve Öfkeli 8

Yönetmen koltuğunda, “İtalyan İşi”, “Arabulucu” ve “Adalet Peşinde” gibi filmlerle adını duyuran F. Gary Gray‘nin oturduğu filmin ortak yapımcılığını ise Neal H. Moritz, Vin Diesel ve Michael Fottrell üstlendi.

Filmin başrollerini, Theron’un yanı sıra Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris, Helen Mirren, Nathalie Emmanuel, Elsa Pataky, Scott Eastwood ve Kurt Russell paylaşıyor.

Senaryosunu Chris Morgan ile Gary Scott Thompson’un kaleme aldığı filmin çekimleri, Küba, İzlanda ve Amerika’da yapıldı.

Orijinal ismi “Fast and Furious 8” olan filmin konusu kısaca şöyle:

Yıllardır birlikte çalışan, adeta aile gibi olan ekibin beyni Dominic Toretto (Vin Diesel), eşi Letty (Michelle Rodriguez) ile balayındayken gizemli Cipher’ın (Charlize Theron) saflarına katılarak en yakınındaki insanlara ihanet etmiştir. Cipher tam bir teknoloji dehasıdır ve gerçek bir kaos çıkarabilmek için Dom’u da yanına çekmiştir. Bu olayın şokunu atlatmaya çalışan ekip, Cipher ve Dom’u durdurabilmek için eski düşmanları Deckard Shaw’un da (Jason Statham) yardımına ihtiyaç duyacaktır.

Fragmanı izlemek için tıklayın.

fikirdensanata2 Sinemalarda Bu Hafta

Otopsi

Otopsi

Andre Ovredal’ın yönetmenliğini üstlendiği “Otopsi” filmi, kimliği tespit edilemeyen bir cesedin otopsisini gerçekleştiren iki adli tıp çalışanının başından geçenleri anlatıyor.

Senaryosu Richard Naing ve Ian B. Goldberg’a ait olan İngiliz yapımı filmin başrollerinde Emile Hirsch, Brian Cox, Ophelia Lovibond, Michael McElhatton ve Olwen Catherine Kelly gibi isimler rol aldı.

Fragmanı izlemek için tıklayın.

fikirdensanata3 Sinemalarda Bu Hafta

Yaşamak Güzel Şey

Yaşamak Güzel Şey

“Mandıra Filozofu” filmleri ile dikkati çeken Müfit Can Saçıntı’nın yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı “Yaşamak Güzel Şey” filmi seyirciyle buluşacak.

Tahir Çonka’nın yapımcılığında beyaz perdeye taşınan filmde Saçıntı’nın yanı sıra Yasemin Çonka, Zihni Göktay, Ayşegül Atik, Günay Karacaoğlu, Merve Hazer, Renan Bilek, Reha Özcan, Onur Dilber, Bahar Süer ve Seyithan Özdemir gibi isimler rol aldı.

Komedi ve dram türündeki film, hayat şartlarına boyun eğen pısırık bir adamın, başına gelen talihsiz bir olayla hayatın güzelliklerini keşfetmesini konu alıyor.

Fragmanı izlemek için tıklayın.

fikirdensanata4jpg Sinemalarda Bu Hafta

Kartal Avcısı Kız

Kartal Avcısı Kız

Otto Bell’in yönettiği belgesel “Kartal Avcısı Kız”, Moğolistan’ın Bayon-Ölgii bölgesinde yaşayan 13 yaşındaki bir kız çocuğunun, halkının nesillerdir sürdürdüğü kartal terbiyeciliği işinde usta olabilmek için verdiği mücadele anlatılıyor.

Fragmanı izlemek için tıklayın.

fikirdensanata5 Sinemalarda Bu Hafta

Mezeci Çırağı

Mezeci Çırağı

Battal Karslıoğlu’nun yazıp yönettiği “Mezeci Çırağı” isimli filmin başrollerinde Yusuf Atala, İsmail Arda İrman, Murat Ercanlı ve Ali Tuna İrman oynuyor.

Filmin 1970’li yıllarda Bursa Pirinç Han’da geçen hikayesinde Mezeci İsmail Hakkı ve oğlu Özkan’ın etrafında dönen hikayeler işleniyor.

Türkiye’deki önemli tekstil şirketlerinden Minteks’in kurucusu ve sahibi Özkan İrman’ın kendi çocukluk ve ilk çalışma yıllarını anlattığı kitabından uyarlanan filmde İrman’ın iki oğlu, Arda ve Tuna da rol alıyor.

Fragmanı izlemek için tıklayın.

fikirdensanata6 Sinemalarda Bu Hafta

Dehşet Odası

Dehşet Odası

Anton Yelchin, Alia Shawkat, Callum Turner, Imogen Poots ve Patrick Stewart’ın başrollerinde yer aldığı “Dehşet Odası” filminin yönetmenliğini Jeremy Saulnier üstlendi.

Senaryosu da Saulnier’a ait olan korku ve gerilim türündeki film, Neonazilerin işlettiği bir barda şarkı söylemeye giden ve burada bir cinayete tanık olan “Punk Rock” adlı müzik grubunun, saldırgan gruptan kaçmak için kendilerini bir odaya kilitlemeleri sonrasında başlarına gelen olayları konu ediniyor.

Fragmanı izlemek için tıklayın.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: