Ufuk

patrick-marre-89275-863x1024 Ufuk

Ufuk

Eliyle ağacı sıkıca kavradı, öyle ki yürüdükçe eğimi artan bu yokuştan düşmesin. Esen rüzgârın sürekli yön değiştirmesinden dolayı kendisini takip eden kafileye sürekli uyarı veriyordu. Bu onun ilk tırmanışı değildi ,yine de aynı korkuyu yaşaması içten bile değil. Çoğunun aksine geçen hafta yaşadığı travmayı ,üzerinden kolayca atması dostlarınca sevinçle karşılansa da bu yeni başlayanlara aynısını başlatması içten bile değildi.
Salınmalar git gide artıyordu, dengeler değişecekti birazdan.
Dik yamaç, kendisine çakılacakmış gibi bir hisle yıkıntının altında boyun eğmesine,parmaklarının talimatlarına uymamasına ve ona bakan onca kişinin korkmasına yol açıyordu. Geri dönüş daha tehlikeli olduğundan pişmanlığı gölgede bırakacak bir duyguyla yola devam ediyordu herkes.
Aşağıdan biri seslendi:
– Onu görebilecek miyiz? Bu gidişle hepimiz öleceğiz.
Bir bakıma haklıydı fakat tüm yaşamını yerinden oynayacak kararı kendi vermişti. İradesi ile gönüllü olmuştu.
En yukarıdaki heyecanla cevapladı :
– Az kaldı.Geçen hafta onu gördüm. İnanın buna değecek.

Menzeher Karadoğan

Ağustos'un kavurucu sıcağında F. Kafka.'nın ölümünün 67. yılında Muş ilinde dünyaya geldi. İlk okul ve lise öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra İstanbul Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği okudu .Şu anda kurumsal firma yazılım danışmanlık ve eğitimi üzerine çalışmalar yapmakta . Metropol'ün yoğun ve yorucu hayatından uzaklaşmak ve anlamlandırmak için yazmayı seçti . Hala pişman değil ..

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: