Yemen’deki Aktivistlerden Sergi

thumbs_b_c_abb464ea71be1c6aefa2325bc1559f74 Yemen'deki Aktivistlerden Sergi

Uzun süredir savaşın sürdüğü Yemen’de aktivistler, geçmişte çetin çatışmalara sahne olan Aden kentinin kültürel mimarisini anlatan resim ve fotoğraf sergisi açtı.

Geçen yıllarda Husiler ve onlara destek veren devrik cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlıları ile yönetim yanlısı güçler arasında çatışmaların yaşandığı, yönetime bağlı güçlerin eline geçtikten sonra da şiddet olaylarının tamamen son bulmadığı Aden’de aktivistler, yüzlerce yapının yıkıldığı şehirde kültürel mimariyi tanıtan serginin açılışını yaptı.

haber_2017_03_sergiyemen Yemen'deki Aktivistlerden Sergi

Serginin koordinatörlerinden Adnan el-Kaf, “Şehrin en eski mahallerinden Kertir’de açılan sergide 120 fotoğraf ve 200 tablo bulunuyor. Bu sergi ile kentteki kültürel mirasın ve mimarinin güzelliğinin tanıtılması amaçlanıyor” dedi.

haber_2017_03_sergil Yemen'deki Aktivistlerden Sergi

Ayrıca sergi ile kültürü korumanın önemi konusunda bilinç oluşturmaya çalışıldığını ifade eden Kaf, Müslüman, Hristiyan, Yahudi ve Budistlere ait yapılarla kültürel çeşitliğe dikkat çekildiğini aktardı. Serginin 2 gün boyunca ziyaretçilere açık olacağı kaydedildi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: